Zasady pisania listu motywacyjnego

Aby nasz list motywacyjny były efektowne i przyniósł ze sobą zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną lub Dalszy etap rekrutacji, należy napisać go w sposób profesjonalny, a także zawierać w nim najważniejsze informacje, Pomijając te które zupełnie nie mają znaczenia w rekrutacji na dane stanowisko.

List motywacyjny technik informatyk powinien rozpocząć od wyrażenie zainteresowania danym stanowiskiem oraz opisaniem swojego dotychczasowego doświadczenia. Opisywaniu doświadczenia, powinniśmy poinformować potencjalnego pracodawcę o miejscach pracy w których pracowaliśmy, a także co należało do naszych obowiązków dokładnie. Bardzo ważne jest także, aby pracodawca mógł dowiedzieć się jakie umiejętności zdobywaliśmy podczas poprzedniej pracy oraz czy rozwijaliśmy się skutecznie.

Technik informatyk w opisie osoby w liście motywacyjnym, powinien szczególną uwagę zwrócić na swój własny rozwój osobisty, a także ciągłe poznawanie na przykład języków obcych które w szczególny sposób pomagają mu wykonywanej pracy. Pozwoli to zwrócić szczególną uwagę potencjalnego pracodawcy i postawi nad bardzo korzystnym świetle.