Nowy kraj, nowe miejsce zamieszkania – przeprowadzki z Anglii do Polski. Przeprowadzki międzynarodowe

Wielu emigrantów po latach pracy na obczyźnie wraca do Polski. O ile sam przejazd i transport rzeczy osobistych nie stanowią większych problemów, o tyle może nim okazać się przewiezienie mienia przesiedleńczego. Zwłaszcza, gdy wcześniejsze plany uwzględniały osiedlenie się za granicą na stałe.

Przeprowadzki międzynarodowe, szczególnie te wymagające przekroczenia granic Unii Europejskiej, wiążą się z dopełnieniem formalności celnych. Jest to dodatkowy problem i stres dla osób, które muszą zmienić miejsce zamieszkania. Szukając firmy oferującej pomoc przy relokacji warto więc zwrócić uwagę, czy jej usługi obejmują również wykonanie wszystkich niezbędnych czynności związanych z przewiezieniem ładunku z jednego kraju do drugiego.

Do najczęściej realizowanych relokacji zaliczyć można m. in. przeprowadzki z Anglii do Polski. Trudno się dziwić biorąc pod uwagę, że brytyjskie wyspy były jednym z najbardziej popularnych wśród Polaków kierunkiem emigracji. Dzisiaj, gdy Wielka Brytania postanowiła odłączyć się od Unii Europejskiej, wielu z nich postanowiło wrócić do ojczystego kraju zabierając ze sobą swój dorobek z kilku, a często nawet kilkunastu ostatnich lat.