Nowy nabytek

Wychodzisz ze sklepu z woreczkiem wypełnionym wodą. Wpatrujesz się i widzisz dwie małe rybki. Tak to te słynne błazenki. Kolorowe, egzotyczne, trochę nas zabierające w świat wysp koralowych, morskiej głębi, gdzie żyją te przepiękne rybki.

 
Teraz już zapewne błazenek w akwarium zamieszka na stałe. Przed Tobą ciekawa praca, opieka nad nowymi domownikami. Warunki nie są wymagające, akwarium nie musi być zbyt duże. Karmienie? Pokarm mrożony, a także i suchy. Warto pamiętać o dobrej radzie sprzedawcy. Nie przekarmiaj, nie lubią one za dużo zjeść, źle się czują i mogą zacząć chorować.
Chcesz by Twoje rybki jeszcze lepiej się u Ciebie czuły, może warto pomyśleć o ukwiale, jak w warunkach naturalnych. W warunkach domowych często błazenki żyją bez schronienia. Dla początkujących hodowców może to być zbyt duże wyzwanie, warto dokładnie przeanalizować wszystkie wady i zalety tego przedsięwzięcia. Pamiętajmy, że są to żywe zwierzątka i by im się nie działa krzywda. Zabezpieczmy odpowiednio nasze zbiorniki, by niepożądani goście nie narobili bałaganu. Często nowy obywatel nie czuje się zbyt dobrze w nowym miejscu i potrzebuje kilku dni na aklimatyzowanie.