Najpopularniejsza gra liczbowa w Polsce!

Duży Lotek jest najstarszą oraz najpopularniejszą w Polsce grą liczbową organizowaną przez Totalizator Sportowy. Pierwsze losowanie odbyło się 27 stycznia 1957. Jego zasady opierają się na wytypowaniu wyników losowania 6 liczb z zakresu od 1 do 49. Wygrane liczby są losowane w wyznaczonych terminach (w chwili obecniej są to wtorki, czwartki i soboty o 21:40). Typowanie liczb polega na skreślaniu ich na specjalnie przygotowanych przez Totalizator Sportowy blankietach. Na blankiecie można złożyć aż 8 różnych zakładów.

 

Oczywiście możemy wykorzystać jeszcze większą liczbę blankietów, aby zwiększyć naszą szansę na wygraną! Liczby mogą być także typowane przez system informatyczny. Jest to tzw. metoda “na chybił trafił”. Możliwa jest także gra “systemowa” naszymi liczbami, aż przez następnych 10 losowań.
Duży Lotek jest to gra kumulacyjna, co oznacza, że jeśli w danym losowaniu nie zostanie przez nikogo wytypowanych sześć liczb, pula na wygrane I stopnia przechodzi do kolejnego losowania i zostaje ona powiększona. Wygrane pieniężne wypłacane są, gdy prawidłowo wytypujemy co najmniej trzy liczby.