Szkolenia z obsługi dronów

Coraz częściej słyszy się w mediach społecznościowych oraz w telewizji o różnego rodzaju dronach. Pewnie każdy z was widział jednego na własne oczy, albo słyszał od znajomego, co potrafi zdziałać to urządzenie. Jeżeli jednak nadal nie wiesz, czym są drony i czy warto zainwestować swój czas w szkolenia z nimi związane, to w tym tekście rozwiejemy wszystkie twoje wątpliwości.

Czym są drony i jakie mają zalety?

Definicja drona jest bardzo prosta. Jest to bezzałogowy statek powietrzny (zazwyczaj w małych rozmiarach), który może wykonywać lot samodzielnie. Jego lot może być autonomiczny, czyli operacja, w której dron realizuje automatycznie start i lądowanie oraz wykonuje trasę, która została wcześniej zaprogramowana. Drugim sposobem natomiast na kontrolowanie jego lotu może być sterowanie na żywo przez operatora, za pomocą kontrolera. Odległość, w jakiej znajduje się dron, nie ogranicza operatora, ponieważ urządzenie może znajdować się w zasięgu wzroku, a nawet jeżeli dron jest poza naszym zasięgiem, to nadal możemy się nim poruszać, jeżeli posiada wbudowane kamery pokazujące gdzie się znajduje w danym momencie. W takim wypadku operator widzi widok z kamery i jest w stanie namierzyć go na swoim “monitorku”.

Zaletami dzisiejszych dronów jest na pewno to, że praktycznie każdy ma wbudowany w siebie kamerę, dzięki czemu mamy dostęp do podglądu wideo w czasie rzeczywistym. Z pokładu drona przekazywany jest drogą radiową sygnał wizji, który obserwujemy na smartfonie lub specjalnym monitorze LCD. Osiągamy w ten sposób perspektywę z “lotu ptaka” i możemy nagrać nim przepiękne filmy oraz wykonać zdjęcia z wysokości, których normalnie człowiek nie byłby w stanie zrobić. Kolejną zaletą dronów jest możliwość podążania za danym obiektem. Po zidentyfikowaniu obiektu bądź osoby, która ma być filmowana, dron będzie za nią podążał. Jest to o tyle przydatne, ponieważ czasami chcemy, żeby nasz dron podążał za osobą, która np. wykonuje jakieś czynności. Ostatnią rzeczą, o której warto wspomnieć, jest oczywiście funkcja “zawiśnięcia” drona. Pozwala ona na stabilizacje w danej pozycji, na określonej wysokości lub w pozycji współrzędnych z GPS, w zależności od funkcji dostępnych w danym modelu. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonać dokładniejsze zdjęcia lub filmy, bez efektu poruszenia.

Szkolenia z dronów dla każdego!

Jeżeli zaciekawił Cię temat dronów i chciałbyś nauczyć się posługiwania nimi, to nie ma nic łatwiejszego. Firma SNH Drones tworzy potrzebne szkolenia z dronów we Wrocławiu i zaprasza każdego, kto jest chętny. Drony stają się z dnia na dzień coraz bardziej popularne i pozwalają nie tylko na robienie unikanych zdjęć i filmów, ale także na rekreacje i dobrą zabawę dla całej rodziny. Dzięki snh-drones można rozwinąć lepsze umiejętności posługiwania się nimi, a nasi profesjonaliści wytłumaczą Ci wszystko krok po kroku. SNH Drones jest ośrodkiem szkoleniowym, certyfikowanym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, więc nie musisz się niczego obawiać. Działamy z pasją i wierzymy w to, że drony są przyszłością. Serdecznie zapraszamy!