Akumulatory polskich producentów

Dobre akumulatory do samochodów, maszyn rolniczych, budowlanych i przemysłowych zapewniają niezawodną pracę w każdych warunkach i sytuacjach, w tym w zmiennych warunkach pogodowych i na nierównym terenie. Szczególnie te, które wykorzystywane są do wymagającej pracy, muszą być wydajne i niezawodne, ponieważ przestoje na placach budowy i rolniczych generują spore straty. W artykule przyjrzymy się bliżej polskim producentom akumulatorów i podpowiemy, które z nich są warte uwagi. 

Akumulatory Centra

Centra dostosowała swoją technologię do dzisiejszych potrzeb – efektem tego jest szeroka gama rozwiązań zaprojektowanych dla wszelkich typów pojazdów. Jako polski producent akumulatorów, Centra wykorzystuje w swoich urządzeniach najnowsze rozwiązania, takie jak AGM (Absorbent Glass Mat), przeznaczone do zaawansowanych systemów start-stop, oraz EFB (Enhanced Flooded Battery), które mogą być stosowane we wszystkich typach pojazdów. Na szczególną uwagę zasługuje akumulator samochodowy Centra Futura, który ładuje się dwa razy krócej i uruchamia o 30% szybciej niż jego poprzednicy.

Jenox Acumulators 

Jenox Acumulators to firma specjalizująca się w przemysłowej produkcji wysokowydajnych akumulatorów do wszystkich typów pojazdów. Przedsiębiorstwo od ponad 20 lat realizuje synergiczną politykę rozwoju, która obejmuje m.in. inwestycje w najnowsze technologie, tworzenie wyspecjalizowanych zespołów oraz ciągłe podnoszenie zarówno jakości produktów, jak i standardów obsługi. Jak dodaje ekspert z firmy Rolmasz w Żarach:

W ofercie firmy Jenox Acumulators znaleźć można zróznicowany asortyment – od uniwersalnych, klasycznych akumulatorów, przez te, które przeznaczone są dla pojazdów i sprzętu rekreacyjnego, aż po urządzenia do maszyn rolniczych i budowlanych. 

Polski producent akumulatorów – Autopart 

Autopart to polska firma założona w 1982 roku. Obecnie produkuje około 2,5 mln akumulatorów rocznie – do wszystkich typów samochodów, ciągników, maszyn rolniczych, łodzi i kamperów. Przedsiębiorstwo sprzedaje swoje produkty w ponad 50 krajach i nieustannie skupia się na rozwoju swojego parku maszynowego i wprowadzaniu nowoczesnych technologii. Dzięki temu akumulatory firmy Autopart charakteryzują się niezawodnym działaniem, wydajnością pracy i długą żywotnością.

Jak widać – polscy producenci również produkują wysokojakościowe akumulatory, które sprzedawane są nie tylko w kraju, ale także w Europie i na całym świecie. Ponadto ten sektor przemysłu rozwija się w bardzo szybkim tempie, dzięki czemu Polacy współcześnie oferują akumulatory o światowym standardzie.