Łodzie z laminatu

Nowoczesny materiał

Laminat poliestrowo – szklany zwany popularnie włóknem szklanym jest obecnie najlepszym jakościowo i ekonomicznie materiałem do budowy nowoczesnych łodzi.
Wśród wielu jest on jednym z lepszych i łatwo dostępnych materiałów. Materiał ten ma wiele zalet. Przede wszystkim jest niezwykle lekki i wytrzymały. Dodatkowo jest bardzo wdzięczny w formowaniu i stosunkowo łatwy w naprawie. Jest też niezwykle uniwersalny. Możemy z niego wykonać kadłub, wzmocnienia, uchwyty czy miejsca na montaż steru czy silnika. Dzięki łatwości formowania w zasadzie ograniczają nas trzy aspekty: fizyka, funkcjonalność i zasobność portfela. No i może jeszcze rozmiary. Oczywiście duże jednostki o ogromnych gabarytach taniej i łatwiej będzie wykonać ze stali.
Niestety do jednej z wad należy kruchość. Tzn, że w przypadku uderzenia może pęknąć. Choć nie jest to łatwe, jednak jest to jedna z niewielu wad tego materiału. Jest to też materiał wymagający. Aby produkt był wysokiej jakości to technologia przygotowania laminatu musi być precyzyjna i dopracowana. Produkt musi powstawać w odpowiednich warunkach. Dlatego ważne jest duże doświadczenie w odpowiedniej obróbce tego materiału.

Nowoczesny materiał

Łodzie Marim z laminatu są produkowane przez osoby posiadające duże doświadczenie w obróbce tego materiału. Konstrukcja łodzi jest obwiednio wykonana i wzmocniona tak, że zapewnia całkowite bezpieczeństwo użytkowania.
Istne jest również to, że posiada specjalne antypoślizgowe powłoki pozwalające wygodnie i bezpiecznie poruszyć się po pokładzie. Ukształtowanie dna i kadłuba łodzi pozwala na stabilne poruszanie się w skrętach i na wysokiej fali.
Jednocześnie charakteryzują się ciekawym nowoczesnym kształtem i dużą funkcjonalnością. Zapewne jest to efekt tego, że budowane są przez pasjonatów pływania. Przez osoby, które większość wolnego czasu spędzają na wodzie. dzięki temu znają oni potrzeby i zachowania tych jednostek na wodzie. Tworzone są przez ludzi z pasją, którzy w ten sposób mogą się z wami dzielić swoimi radościami.