Zadbaj o auto, zabezpiecz odpowiednio lakier

Wiele osób wyjątkowo ceni sobie czyste i przede wszystkim zadbane auto. Niestety wraz z jego użytkowaniem stopniowo zatraca swoje piękno nowości, a gdzieniegdzie pojawiają się skazy, rysy, przetarcia itd. Dzięki usługom związanym z car detailingiem, auto znów błyśnie świeżością niczym pojazd z salonu.

Auto detailing – profesjonalna kosmetyka auta

Dbałość o zewnętrzną powłokę auta nie powinna ograniczać się jedynie do regularnych wizyt na myjni. Te oczywiście są niezbędne, aby brud się nie nawarstwiał, a auto wyglądało przyzwoicie. Jednak czy tylko o sam efekt przyzwoitości nam chodzi? Czy może jednak warto skorzystać ze specjalnych usług, które dadzą ten mały efekt wow, a auto zacznie przypominać pojazd, który dopiero co wyjechał z salonu? Skoro są takie możliwości, to chyba mamy tutaj pytanie retoryczne.

Auto detailing, zwany też car detailingiem, to kompleksowy zestaw usług mający na celu przywrócenie autu nienagannego wyglądu i błysku. W ramach car detailingu starannemu i wieloetapowemu czyszczeniu oraz działaniom renowacyjnym poddazxana jest karoseria w aucie, szyby czy elementy wnętrza.

Całość tych działań wykonywanych jest bardzo starannie, z wyjątkową dbałością o szczegóły. Etap po etapie. Doprowadzenie auta do perfekcji może zająć nawet do paru dni, przy kilkugodzinnej codziennej mrówczej pracy. Efekt końcowy potrafi zaskoczyć nawet bardzo wymagające osoby, dla których liczą się detale i perfekcja.

Car detailing – zabezpieczenie lakieru samochodowego

W ramach car detailing, lakier nie tylko jest skrupulatnie czyszczony, ale i w miarę możliwości usuwane są rysy czy inne skazy na karoserii. To jednak nie koniec możliwych działań w tym zakresie. Równie ważne co czyszczenie, jest dodatkowe zadbanie o karoserię, która zabezpieczy lakier przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz atmosferycznymi.

Wśród dostępnych rozwiązań ochrony lakieru, gwarantujących długotrwały efekt, warto wymienić folie PPF oraz powłoki ochronne na lakier.

Folie PPF dostępne są w formie przeźroczystej lub matowej i są uważane za jedną z najlepszych form ochrony lakieru. Doskonale chronią przed czynnikami atmosferycznymi, drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi (np. obijaniem przez mały kamyki) oraz czynnikami organicznymi. Folia jest łatwa w montażu i oprócz lakieru, może też zabezpieczyć np. reflektory. Takie rozwiązanie to dodatkowa ochrona nawet do 10 lat.

Zabezpieczenie lakieru samochodowego poprzez nałożenie powłoki ochronnej, jest równie skuteczne, ale nieco ograniczone czasowo. W zależności od wybranej metody ochrona może trwać od 1 roku do nawet 5 lat. Wyróżniamy tutaj powłoki kwarcowe i ceramiczne.  Szczególnie polecane są powłoki ceramiczne, zapewniające dłuższą ochronę, głębię koloru czy ułatwione mycie karoserii.

Wszystkie te metody dostępne są w ramach usług auto detailingu, do których gorąco zachęcamy.