Uchwyty ceramiczne – na co zwrócić uwagę, wybierając te produkty?

Ceramika to popularny materiał, który znaczną rolę pełni także w meblarstwie. Wykonane z jego wykorzystaniem uchwyty mogą podkreślić styl naszych szafek, szuflad lub innych mebli, pozwalając jednocześnie zachować dużą funkcjonalność w ich użytkowaniu. Czym kierować się podczas zakupu, jeśli chcemy wybrać ceramiczne uchwyty?

Do wyboru, do koloru…

Jeśli chodzi o akcesoria meblowe wykonane z ceramiki, na rynku znajdziemy ich szeroki wybór. Z powodzeniem dopasujemy konkretne produkty zarówno do stylu mebla, jego kolorystyki czy przeznaczenia, jak i do własnych preferencji. Bogato zdobiona gałka lub uchwyt meblowy ceramiczny pozwolą nam jednocześnie zadbać o podkreślenie wzornictwa i wysoką funkcjonalność, np. podczas otwierania drzwiczek bądź szuflad.

W dobrej formie

Tego typu produkty cieszą się dużą popularnością nie tylko ze względu na bogatą kolorystykę, ale także i formę. W dobie dzisiejszych rozwiązań nic nie stoi na przeszkodzie, aby gałka lub wykonany z ceramiki uchwyt przyjęły fantazyjny kształt kwiatów, ptaszków czy zwierząt. Tak wykonane mogą stać się dekoracją mebli, które pojawią się w dziecięcym pokoju, ale nie tylko. Bogactwo kształtów i możliwości sprawia, że ceramiczne gałki i uchwyty o ciekawych kształtach możemy wykorzystać niemal w każdej przestrzeni, gdzie nie obowiązuje formalny styl.

Czy to oznacza, że gałka lub uchwyt meblowy ceramiczny nie sprawdzą się w przestrzeni biura, gabinetu lub eleganckiego salonu? Nic bardziej mylnego! Jeśli zależy nam na stonowanym efekcie, zwróćmy uwagę na produkty wykonane w jednolitych kolorach lub posiadające skromne zdobienia. Wyposażony w nie mebel zyska nieco wyrafinowany styl i bez problemu wpasuje się w przestrzeń o formalnym charakterze.