Popularne modele VW oraz Suzuki

Samochody Suzuki

Samochody marki Suzuki wyróżniają się na tle konkurencji bardzo wysoką niezawodnością oraz świetnymi jednostkami silnikowymi. Bardzo ważny jest jednak ich serwis, ponieważ auta tej marki o dużym przebiegu potrafią przysporzyć wiele trosk swoim właścicielom. Warto jest więc w naprawach używać tylko oryginalne części Suzuki, aby cieszyć się bezawaryjnym użytkowaniem przez wiele lat.

Pierwszym modelem Suzuki, produkowanym seryjnie był Suzukilight , który zjechał z taśm produkcyjnych w roku 1950. Był on dość nowoczesny jak na swoje czasy i posiadał napęd na przednie koła. Jednym z najważniejszych modeli tej marki w historii była na pewno Vitara. Produkowana było ona w latach 1988 – 1997 oraz ponownie od roku 2015. Jest to samochód terenowy o świetnych właściwościach jezdnych w trudnym terenie. Pierwsza generacja wyróżniają się bogatą ofertą jednostek napędowych. Oferowany były małe silniki o pojemności 1.3 L oraz mocy 63 KM ale również duże jednostki napędowe o pojemności 2.0 L i mocy ponad 130 KM. Można było tez kupić Vitarę napędzaną silnikiem na olej napędowy o pojemności do 2.0 l i mocy 87 KM. Druga generacja zaprezentowana została w roku 2014. Posiada ona napęd na przód lub na wszystkie koła. Suzuki wyposażyło ją w silniki o mocy od 111 KM do 129 KM. Ciekawym rozwiązaniem okazał się model wyposażony w silnik hybrydowy, gdzie oprócz tradycyjnej jednostki benzynowej, można było znaleźć silnik elektryczny.

Samochody VW

Samochody marki VW są dziś jednymi z najpopularniejszych w naszym kraju. Niemieckie auta są synonimem trwałości oraz niskiej awaryjności. Jeżeli chcemy cieszyć się długim i bezproblemowym użytkowaniem samochodu marki VW należy kupować jedynie oryginalne części VW. Części zamienne bowiem najczęściej wytwarzane są z innych i słabszych materiałów co znacząco obniża żywotność wyprodukowanej części. Dodatkowo można spotkać się z zwiększonymi tolerancjami wykonania co podczas montażu może wywołać niepożądane dodatkowe naprężenia i naciski w naszym samochodzie.

Najpopularniejszym modelem VW w naszym kraju jest na pewno Passat. Pierwsza generacja zjechała z taśm produkcyjnych w roku 1973. Dzisiaj jest produkowana już ósma generacja tego samochodu. Pierwsze modele były oferowane wraz ze skrzynią manualną o 4 przełożeniach lub skrzynią automatyczną. Silnik generował maksymalnie 50 KM w przypadku napędzania olejem napędowym, a silniki benzynowe osiągały moc do 85 KM. Druga generacja produkowana była od roku 1979. Posiadał on rewolucyjny napęd Syncro, który przenosił moc na tylną oś w przypadku wykrycia uślizgu przedniej osi. Oferowane silniki benzynowe osiągały maksymalną moc aż do 136 KM. Trzecie generacja swoja premierą miała w roku 1988. Jako pierwszy posiadał on silnik umieszczony poprzecznie. VW oferował ten model z silnikami o mocy do 170 KM i pojemności do 2.6 L. Czwarta generacja swoją premiera miała w roku 1993. Wyróżniał się on znacznie większym poziomem bezpieczeństwa, dzięki zastosowaniu między innymi kontrolowanym strefom zgniotu, które pochłaniały energię podczas zderzenia. Najmocniejszy silnik o mocy 184 KM posiadał pojemność 2.9 L. Generacja piąta produkowana była od roku 1996. Posiadały one rewolucyjne systemy takie jak ABS, ESP oraz nawigację satelitarną. Dzisiaj VW produkuje ósmą generację. Najnowszy passat oferuje silniki benzynowe do 280 KM mocy przy pojemności zaledwie 2.0 L. Oferowany jest on w wersji nadwoziowej sedan lub kombi. Jeżeli chodzi o przeniesienie napędu to jest oferowana skrzynia z 6 lub 7 biegami.