Jak naprawić rozrusznik i alternator w samochodzie? Czyszczenie alternatora, rozrusznika

W okresie jesienno-zimowym kłopoty z rozruchem samochodów ma wielu kierowców. Problemem nie zawsze jest akumulator. Awaria, która często utrudnia odpalenie auta to kłopoty z rozrusznikiem. Jest on podzespołem elektryczno-mechanicznym, który ma za zadanie rozruch silnika.

czyszczenie rozrusznika

Rozrusznik jak każda inna część w samochodzie ma swoją żywotność i wymaga okresowej wymiany lub naprawy. Pierwszymi objawami uszkodzenia tej części są kłopoty z rozruchem silnika a także trzaski pod maską po przekręceniu kluczyka. Najbardziej narażone są rozruszniki, które nie są wystarczająco osłonięte i dostaje się do nich mnóstwo zanieczyszczeń. W przypadku awarii nie zawsze konieczna jest wymiana na nowy. Dlatego też warto rozważyć możliwość jego naprawy. Cena, która zawiera diagnozę, czyszczenie rozrusznika i wymianę zużytych podzespołów jest zawsze znacznie niższa. Ważnym elementem samochodu jest również alternator.

czyszczenie alternatora

Ma on za zadanie zasilić w energię instalację elektryczną auta podczas rozruchu a także ładować akumulator podczas jazdy. Z uszkodzonym alternatorem samochód jest w stanie przejechać tylko taką odległość na jaką wystarczy energia zmagazynowana w akumulatorze. Najlepiej aby demontaż i montaż alternatora wykonał profesjonalista, który zadba o odpowiednią diagnozę, czyszczenie alternatora oraz wymianę uszkodzonych elementów.