Czy polerowanie lakieru w samochodzie ma sens?

Zmatowiały lakier to duży problem. Chociaż nie wpływa to na osiągi pojazdu lub na bezpieczeństwo pasażerów, to jednocześnie może skutecznie zepsuć radość z posiadania samochodu. Zamiast jednak korzystać z usług profesjonalnych serwisów, można spróbować samemu pozbyć się problemu. W takiej sytuacji należy wykonać proces polerowania lakieru.

  1. Polerowanie lamp w samochodzie
  2. Jak polerować lakier samochodowy?
  3. Polecane preparaty do polerowania auta

Zanim jednak zabierzesz się za tego typu działania, sprawdź, na co należy zwrócić uwagę, aby nie pogorszyć stanu lakieru, który wbrew pozorom jest dość delikatny. Istotne jest nie tylko korzystanie z odpowiednich preparatów i gąbek, ale również to, w jaki sposób będzie się nakładało pastę polerską. To samo dotyczy lamp samochodowych, które są dużo łatwiejsze w polerowaniu (co wynika przede wszystkim z niewielkiej powierzchni).

Polerowanie lamp w samochodzie

Regeneracja reflektorów może okazać się dobrym przygotowaniem do usunięcia efektu zmatowiałego lakieru. Dodatkowo o ile stan lakieru nie wpływa na komfort podczas jazdy, to reflektory, które uległy zmatowieniu mogą obniżyć bezpieczeństwo. Widać to po tym, że gorzej świecą. Niezależnie więc od tego, czy chcesz poprawić swój komfort, czy też zależy ci na tym, aby auto ładnie wyglądało, polerowanie lamp na pewno okaże się skutecznym rozwiązaniem problemu.

Przywrócenie dawnego blasku reflektorom w samochodzie wymaga skorzystania z preparatów, które znajdziesz w kategorii polerowanie lamp. Popularne produkty, które można kupić za niewielkie pieniądze to między innymi K2 Lamp Doctor, K2 Vapron oraz różnego rodzaju gąbki i ściereczki, które ułatwią nakładanie preparatu. Niektórzy sprzedawcy oferują kompletne zestawy, w których znajduje się wszystko to, co jest niezbędne do zregenerowania lamp.

Jak polerować lakier samochodowy?

W przypadku lakieru samochodowego również można znaleźć zestawy produktów lub kupić samą pastę polerską. Jeżeli problem występuje tylko na niewielkim fragmencie lakieru, można spróbować ręcznego polerowania. W przypadku większych powierzchni trzeba się jednak liczyć z koniecznością skorzystania specjalnej maszyny polerskiej. Alternatywą dla takiego zakupu może być wybór nakładki, którą można zastosować do wkrętarki.

Obecnie oferta tarcz jest na tyle zróżnicowana, że obejmuje również miękkie gąbki, dzięki czemu nie spowodujesz dodatkowych uszkodzeń na lakierze. Wszystko to, co jest niezbędne, aby przeprowadzić polerowanie samochodu, możesz kupić przez internet. Zyskasz dzięki temu możliwość wybrania preparatów z bogatej oferty oraz niskie ceny. Zanim przystąpisz do usuwania problemu zmatowiałego lakieru, warto zapoznać się z filmami instruktażowymi, na których pokazano i omówiono cały proces. Trwają one tylko kilka – kilkanaście minut, a dzięki temu możesz uniknąć wielu błędów i uzyskać lepsze efekty. Zawsze też należy sprawdzić zalecenia przygotowane przez producenta pasty polerskiej lub innych preparatów.

Polecane preparaty do polerowania auta

Popularne mleczka i pasty polerskie przeznaczone do samochodów można podzielić na trzy kategorie: środki do polerowania lakieru, preparaty do lamp oraz produkty do szyb. Podczas zakupów należy upewnić się, że wybrany preparat przeznaczony jest do zastosowań przewidzianych przez kierowcę. Tylko wtedy będzie można samodzielnie rozwiązać problem w postaci zmatowienia lub rys. Dużą popularnością wśród kierowców, którzy chcą zadbać o wygląd auta, są produkty polerskie firm Menzerna, Sonax, K2 oraz Boll.